ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

كساني كه Online هستند
در مجموع 2 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 2 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]


بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 79 و در تاريخ الخميس ديسمبر 20, 2012 2:08 am بوده است.
المواضيع الأخيرة
» امتحانات دانش آموزان در سایر روزهای هفته برگزار شود
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:54 pm من طرف بهروز ستاری

» نتوانستیم برای اشتغال زندانیان برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:53 pm من طرف بهروز ستاری

» مجمع کشورهای صادرکننده گاز در محل اجلاس سران
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:51 pm من طرف بهروز ستاری

» مجال دادن به مردم در فعالیت های صحیح اسلامی
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:42 pm من طرف بهروز ستاری

» بدهی نظام سلامت را پرداخت می کنیم
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:41 pm من طرف بهروز ستاری

» هزار میلیارد تومان از بدهی بیمه ها به نظام سلامت پرداخت شود
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:40 pm من طرف بهروز ستاری

» برگزاری انتخاباتی پرشور در اسفند
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:39 pm من طرف بهروز ستاری

» عرضه بيمه نامه عتبات عاليات اربعين
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:38 pm من طرف بهروز ستاری

» نرخ تورم مناطق شهری را در دوازده ماه
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:17 pm من طرف بهروز ستاری

» مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:17 pm من طرف بهروز ستاری

» لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی سیستان
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:16 pm من طرف بهروز ستاری

» تسريع در صدور رواديد زائران اربعين
الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:15 pm من طرف بهروز ستاری

» بیست و هفتمین رییس مجلس ترکیه
الإثنين نوفمبر 23, 2015 1:53 pm من طرف بهروز ستاری

کتاب سرخ - مجموعه سخنان حکيم ارد بزرگ

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فرزانه شیدا - 946
 
ژاله گلستان - 676
 
حسین رخشان فر - 409
 
parisa - 369
 
behnam - 335
 
سعیده خردمند - 306
 
Hamid Alipour - 277
 
بهروز ستاری - 240
 
مهین صابری - 238
 
asal vahidi - 229
 


کتاب وکتابخوانی

اذهب الى الأسفل

کتاب وکتابخوانی

پست من طرف فرزانه شیدا في الإثنين ديسمبر 21, 2009 10:05 am

[
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] مرغ عشق‌های همسایه روبرویی
مجموعه داستان «مرغ عشق‌های همسایه روبرویی» اولین تجربه‌ی نویسنده در حوزه‌ی ادبیات داستانی و شامل شانزده داستان کوتاه است. «این دل»، «فاصله»، «غبار» و «این خانه پنجره ندارد» از جمله داستان‌های این مجموعه هستند که با نگاهی درون‌گرایانه سعی در پرداختن به مضامین اجتماعی با محوریت «زن» دارند.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] حالات مکتوب مرگ
عقربه‌های ساعت دیواری، مثل سبیل واکس خورده‌ی دالی، ایستاده بودند روی عدد دوازده.
گفتم: اگه با من ازدواج کنی دیگه حق نداری از دود و این چیزا حرف بزنی! باس فکرشو از سرت در بیاری!
زورکی خندید. آقای "شب به خیر سلطان" از پشت لوله‌ی تانکش پا شد، نشست روی زمین و تکیه کرد به کابینت.
او هم رفت و نشست پشت لوله‌ی تانک.
گفتم: این تانک اوراقی رو از موزه‌ی افتخارات جنگ کبیر میهنی بلند کردی؟!
"شب به خیر سلطان" گفت: این یه چیفتن انگلیسیه! از اون تانکایی که تو جنگ اول عراق استفاده می‌شدن!
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] عاشقانه‌های مصدق
بیچاره پیشانی قبیله‌ام!
انگار کسی سیگارش را
میان سرنوشت ما خاموش کرده است
"عاشقانه‌های مصدق" نام اولین مجموعه شعر مرتضی بخشایش است. این کتاب بیست و یک شعر را در برمی‌گیرد. عاشقانه‌های مصدق را به تازگی نشر آهنگ ‌دیگر در شمارگان 1100 نسخه منتشر کرده است.
این مجموعه شامل چهار دفتر با نام‌های پرنده‌های پوشالی، عاشقانه‌های مصدق، دست‌ها یک روز تمام می‌شوند و این فصل لعنتی است. آن گونه که از عنوان کتاب نیز بر می‌آید، اکثر شعرهای این مجموعه، دارای تم اجتماعی با درونمایه عاشقانه است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] نگره 5 منتشر شد
دفتر پنجم گاهنامه "نگره" که به نقد ادبیات داستانی اختصاص دارد منتشر شد. این دفتر مجموعه‌ای از نقد و بررسی‌ کتاب‌های منتشره در سال 1387 در حوزه ادبیات داستانی است و به بررسی و نقد 22 کتاب‌ اختصاص دارد.
در مقدمه این دفتر چنین آمده است: «کتاب نقد نگره توقع ندارد دیگران را تحت تاثیر مستقیم قرار دهد؛ همان طور که خود متقابلا از دیگران به طور مستقیم متاثر نمی‌شود. به طور کلی در هر جامعه‌ای منتقد اجتماعی، اقتصادی سیاسی و ادبی حرف خود را می‌زند. اگر گوش شنوایی بود که چه بهتر و اگر نبود یا علت به عدم تجربه در تعامل اجتماعی بر می‌گردد یا به ضعف نقد یا هر دو... کتاب نقد نگره، مجتهد جامع‌الشرایط و مبسوط‌الید نیست. مرکز و ملاک نظریه و پراتیک هم نیست. ایده‌ای را بر اساس نظریه در مورد یک متن مشخص مطرح می‌کند.»
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] در انتظار تاریکی، در انتظار روشنایی
پاول گزارشگر تلویزیون و کارگردان فیلم‌های مستند است. او از اعتراض‌ها و تظاهرات مردم معترض فیلم تهیه می‌کند؛ حتا اگر به آن‌ها مجوز ندهند، دیگر جلوی خیلی‌هاشان را نمی‌شود گرفت. فقط با مشت آهنین و یا با توافق عمومی می‌توان حکومت کرد. آن‌هایی که نه از قدرت تزلزل‌ناپذیر برخوردارند و نه شهامت توافق عمومی را دارند، به این عقیده پناه می‌برند که می‌توانند جایی بینابین این دو باقی بمانند. اما این توهم است...
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] پری فراموشی
سعی کردم بی‌توجه به مسیر دیگران، روی خطی راست حرکت کنم و همان را آن‌قدر بروم و برگردم تا صدای رسا و کلفت خانمی که گاه استاد و گاه دبورا صدایش می‌کردند، بگوید کافی است. چشم‌هایمان را با چشم‌بند بسته بودند و دست‌هایمان را باید جلوی سینه به هم قفل می‌کردیم. به دستور آن صدای کلفت، حرکت را شروع کردیم.اولش صدای ریز خنده‌هایی به خاطر تنه‌زدن و تنه‌خوردن، از هر طرف سالن به گوش می‌رسید.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] تونل
انسان امروز در یک تونل سیاه گرفتار است: "من"
ارنستو ساباتو نویسنده شهیر آرژانتینی در ایران آن چنان شناخته شده نیست. از او که طی عمر طولانیش فعالیت‌های فراوانی انجام داده و جوایز زیادی نیز گرفته است به تازگی کتاب "تونل" به فارسی ترجمه و منتشر شده. در این اثر، شخصیت اصلی این داستان که خوان پابلو نام دارد بین عقل‌گرایی، احساس و زجری که می‌کشد تا خودش باشد، معلق است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] ناشناخته‌ماندگان
در کتاب "ناشناخته‌ماندگان" که از آن به عنوان یک سه‌گانه نابه هم‌پیوسته می‌توان یاد کرد سه شخصیت زن که در سه داستان کتاب حضور دارند دغدغه تعریف گذشته از دست رفته و غمگینی را آن هم با جزئیاتی دقیق می‌توانیم مشاهده کنیم که به صورتی نسبتا خطی روایت می‌شوند و به نحوی با از دست رفتن همان وضعیت خاطره‌گون و در عین حال نابه‌سامان، داستان پایان می‌گیرد. در این داستان‌ها ما با شخصیت‌هایی تنها، رهاشده و تک افتاده در دنیای دنگال فرو رفته در سال‌های آرامش پس از جنگ روبه‌رو هستیم.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] نقاب نقد
"نقاب نقد" تحت عنوان فرعی "چیستی نقد ادبی در ایران" مجموعه گفتگوهایی است شاهرخ تندرو صالح با تنی چند از اهالی ادبیات و هنر که هر یک از فضایی متفاوت انتخاب شده‌اند کرده است. این هشت نفر عبارتند از: کریستف بالایی، عنایت سمیعی، مراد فرهاد‌پور، مدیا کاشیگر، مسعود کوثری، حسن میرعابدینی، سیما وزیرنیا و صدیقه وسمقی. اسامی این هشت نفر خود به سادگی نشان‌دهنده تفاوت‌ها و گرایش‌های این افراد و در نتیجه گوناگونی آرا در این کتاب هست. البته شاید همین نکته را بتوان از نکات قوت این کتاب برشمرد؛ جمع‌آوری اندیشه‌های گوناگون پیرامون مبحث نقد ادبی.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] مسافر باغ سیب
"مسافر باغ سیب" شامل یازده داستان کوتاه است که اسماعیل یوردشاهیان اورمیا آنها را طی سال‌های 82، 83 و 84 نوشته‌ است. از این نویسنده پیش از این حدود سی عنوان کتاب در زمینه‌های شعر، داستان کوتاه، داستان کودکان و پژوهش‌های ادبی و اجتماعی منتشر شده است که از این میان می‌توان به "آوازهای اورمیا" و "مبانی حسی زبان و شعر" اشاره کرد. داستان‌های کوتاه یوردشاهیان از زبانی ساده بهره می‌گیرند و به این واسطه می‌توانند به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار کنند.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] فرشته نگهبان
"فرشته نگهبان" رمانی است در ژانر علمی-تخیلی، ژانری که تاکنون در ایران به طور گسترده به آن توجه نشده است. رمان "فرشته نگهبان" در کنار مفاهیم و موضوعات متداول داستان‌های علمی-تخیلی مانند ماشین زمان و سیاحت در اعصار مختلف، جنگ‌ با فرازمینی‌ها و ... از تاریخ ایران نیز بهره گرفته است. در این رمان پس از سلسه وقایعی به دوران کوروش بزرگ باز می‌رویم و شاهد رخدادهایی تاثیرگذار که از آینده هدایت می‌شوند در دوره او هستیم. این ویژگی ابعاد تازه‌ای به این رمان داده است هر چند شاید نگاه نویسنده کمی ملی‌گرایانه تلقی شود.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] چهارمین دفتر "نگره" به بازار آمد
دفتر چهارم گاهنامه "نگره" که به نقد ادبیات داستانی اختصاص دارد منتشر شد. این دفتر مجموعه‌ای از نقد و بررسی‌ کتاب‌های منتشره در سال 1386 در حوزه ادبیات داستانی است و به بررسی و نقد 19 کتاب‌ اختصاص دارد. همچنین در این مجموعه یک مقاله درباره ژانر فانتزی و یک یادداشت درباره وضعیت کتاب در سال 1386 جای گرفته است.در این مقدمه چنین آمده است:
«بررسی‌های کمی و کیفی نشان می‌دهد وضعیت داستان کوتاه ایرانی نسبت به رمان رشد و پیشرفت قابل توجهی داشته است. در این میان حضور نام‌های تازه و نه چندان آشنا و موفقیت‌هایی که به دست می‌آورند، به خوبی نشانگر توجه نسل جدید نویسندگان به داستان کوتاه است.»
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] از خشم و هیاهو تا سمفونی مردگان
"خشم و هیاهو" ویلیام فاکنر از آن دسته کتاب‌هایی است که درباره‌اش بسیار نوشته‌اند و گفته‌اند. شاید در هر قرنی فقط چند اثر چنین مورد نقد و مداقه و بررسی قرار بگیرند. جالب آن است که بررسی خشم و هیاهو در ایران نیز که یک پای نقادی همیشه در آن می‌لنگیده مسبوق به سابقه است. بهترین نمونه "بررسی تطبیقی خشم و هییاهو و شازده احتجاب" است که صالح حسینی آن را نگاشته و نیلوفر آن را منتشر کرده است. اما حالا جواد اسحاقیان همین "خشم و هیاهو" را با سمفونی مردگان بررسی تطبیقی کرده است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] نشریه آذرترک
نشریه آذرترک که نشریه‌ای فرهنگی و هنری است و در کانادا به صورت دوزبانه (فارسی-ترکی) منتشر می‌شود شماره سپتامبر 2008 را منتشر کرد. این شماره از این نشریه بین‌المللی در 148 صفحه منتشر شده و از پنج بخش تشکیل یافته است. ویژه‌نامه تبریز، یادمان استاد بهزاد بهزادی، ویژه‌نامه استاد رضا سیدحسینی، چیراق، رویای 1 ساعته 133 بخش‌های ویژه این شماره را تشکیل می‌دهد. در ویژه‌نامه استاد رضا سیدحسینی 12 یادداشت درباره سیدحسینی و یکی از سخنرانی‌های وی گرد آمده است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] مرگ‌بازی
«مرگ‌بازی» عنوان نخستین کتاب پدرام رضایی‌زاده است که توسط نشر چشمه به تازگی به بازار کتاب عرضه شده است. این کتاب شامل ده داستان کوتاه است. از اصلی‌ترین مضامینی که این داستان‌ها به آن می‌پردازند "مرگ" است و عنوان آخرین داستان نیز همان عنوان کتاب یعنی "مرگ‌بازی" است. البته داستان‌های این مجموعه با هم تفاوت‌هایی نیز دارند، برخی از داستان‌ها کاملا واقع‌گرا هستند و برخی دیگر در مرز میان واقعیت و خیال شکل می‌گیرند.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] برف و سمفونی ابری
کتاب "برف و سمفونی ابری" دومین مجموعه داستان پیمان اسماعیلی است که نشر چشمه آن را به تازگی منتشر کرده است. این کتاب شامل هفت داستان کوتاه است و موضوع اصلی بیشتر این داستان‌ها "مردگان" هستند. نخستین داستان از این کتاب پیش از این موفق شده بود مقام نخست جایزه داستان کوتاه شهر کتاب را در سال 1386 از آن خود کند. داستان‌های این کتاب از زبانی گزیده و سالم بهره می‌برند و فضای داستان‌ها تا حدودی به فضای داستان‌های وهم‌آلود و رمزی نزدیک شده است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] تو/ تهران/ 1385
این‌جا بام خانه ماست
و من
مشغول نخ دادن به بادبادکی هستم
که لحظاتی پس از پایان این شعر
نه باد را به یاد می‌آورد
نه من را!
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] مجله هنر
در این شماره مطالبی از علیرضا آبیز، محمد آشور، پگاه احمدی، اصغر الهی، مفتون امینی، منصور اوجی، علی باباچاهی، رضا دانشور، محمود دولت‌آبادی، محمدعلی سپانلو، سیدعلی صالحی، حسن صفدری، قاسم صنعوی، سعید طباطبایی، مجتبی عبدالله‌نژاد، علی عبداللهی، شهریار وقفی‌پور، پیمان هوشمندزاده و ... می‌خوانیم. این شماره شامل 13 سینما، نمایش، موسیقی، داستان (ویژه ادبیات داستانی خراسان)، جستار ادبی، شعر، گفتگو، عکاسی، نقاشی، معرفی، بخش انگلیسی و عکس ماه است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] بگذار از پهلویم گلی بروید
شب لالایی‌اش را گفت
اما به خواب نرفتم
هنوز
در جایی
بیداری
با کسی
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] این شعرها از من نیست
با یک گل
بهار نمی‌شود
اما برای من
بی‌گل روی تو
بهار
هیچ رنگ و بویی ندارد
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] نت‌های متن من
دفتر شعر «نت‌های متن من» اولین کتابی است که از عبدالرضا مقدم منتشر می‌شود. این کتاب شامل سه بخش است و در 70 صفحه توسط نشر افرا در تورنتو کانادا در تابستان 1387 به چاپ رسیده است.
پیش از این، شعرهای او در چند مجله‌ی شعر و هفته‌نامه مانند «قابيل»، «سپيدار» و «شهروند» منتشر شده بود. و شعر «نویسالیس» از همین دفتر در جایزه‌ی ادبی والس به عنوان یکی از 10 شعر برگزیده در سال 1385 معرفی شد.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] درآمدی بر ادبیات معاصر فارسی
«درآمدی بر ادبیات معاصر فارسی» عنوان تالیفی است از دکتر محمد عبادیان که برای نخستین بار در 16 سال پیش نشر یافته بود. این کتاب کم حجم، در دو فصل گرد آمده است. فصل نخست به گرایش‌های ادبی در عصر قاجار می‌پردازد و فصل دوم درآمدی بر ادبیات معاصر ایران است. در فصل نخست کتاب که خود از 5 بخش تشکیل یافته عبادیان به تشریح شرایط جامعه، ادبیات و همچنین ضرورت‌های تغییر ساختار‌های ادبی گذشته می‌پردازد. وی این دوره را آبستن تغییرات در فضای ادبی جامعه می‌داند.
فصل دوم که از 4 بخش کلی تشکیل یافته به طور جداگانه به تحول ادبیات نمایشی، شعر و نثر فارسی یا همان ادبیان داستانی می‌پردازد.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] پچ‌پچه
مهناز رضایی سال‌هاست که شهر می‌سراید و داستان می‌نویسد. او پیش از این یک مجموعه شعر و یک مجموعه داستان به نام «برف می‌بارد» منتشر کرده است و «پچ‌پچه» کتاب سوم او محسوب می‌شود. این کتاب خود دارای دو دفتر است، دفتر اول؛ شعرهای 1385 و دفتر دوم؛ شعرهای 1380 است. رضایی خاص خود شعر می‌گوید و نگاهی سهل اما عمیق به شعر دارد. تصویر عنصر مهمی در شعر اوست و زبان برعکس در عین سادگی است. شعرهای او ایماژیست‌ها به یاد می‌آورد و تلاش ماندگار آنها را در ساخت تصاویری تک و ماندگار.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] فرشته‌ای با نگاهی همه از شکلات
ببین میون کویر هم می‌شه توی دریا غرق شد
برا اینه من بجای اینکه هی دنبال
درخت و سبزه، ابر و بارون، باد و بهار باشم
دارم التماس می‌کنم به گوشه‌ی چشمی
که من و بارون بکنه.
آخ اگه تو دریا رها بشم
به خدا، محاله دیگه پام تو این کویر بذارم.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] ‌ چاهک
مژگان عیاری 11 داستان و 2 شعر را در کنار هم گرد آورده و مجموعه «چاهک» را منتشر کرده است. این مجموعه 77 صفحه‌ای با روال معمول داستان‌نویسی متفاوت است و بیشتر آثار به شعر تنه می‌زند. داستان‌ها از خط روایی منسجمی برخوردار نیست و تغییرات زیادی از منظر فرم و لحن در طی متن اتفاق می‌افتد. این مجموعه کوتاه را نشر گمانه منتشر و عرضه کرده است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] مادر
«مادر» از 53 شعر تشکیل شده. شعرهایی نسبتا کوتاه، به جز یکی دوتا که بلندترند. با مقدمه‌ای در آغاز و مصاحبه‌ای در انتها، مصاحبه‌ای با شاعر که رضا ریاحی انجام داده و به کتاب ضمیمه شده است. همه‌خانی شاعر شناخته شده‌ای است که پیش از این در ایران، سوئد و آلمان از او 9 کتاب منتشر شده، یعنی «مادر» دهمین کتاب این شاعر است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] در را ببند آنقدر زندگی کن تا بمیری
کتاب «در را ببند آنقدر زندگی کن تا بمیری» ماحصل تلاش میثاق بنی‌مهد، امین منصوری و ابراهیم پورباقر است. در این کتاب 104 صفحه‌ای از میثاق بنی‌مهد 16 اثر در بخش «در را ببند»، از امین منصوری 2 اثر در بخش «آن قدر زندگی کن» و از ابراهیم پورباقر 30 اثر در بخش «تا بمیری» منتشر شده است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] بودریار و هزاره
"ژان بودریار" از نام‌آورترین متفکران معاصر است. متفکری که اندیشه‌ها و نوشته‌هایش همیشه جنجال‌برانگیز بوده است. درباره بودریار و از بودریار بسیار نوشته‌اند. کریستوفر هروکس هم در کتابی تحت عنوان "بودریار و هزاره" در باب عقاید او نوشته است. این کتاب را محمد میلانی به فارسی برگردانده و نشر چشمه آن را منتشر کرده است. این کتاب از مجموعه‌ای تحت عنوان "مواجهات پست‌مدرنیزم" گزینش و ترجمه شده است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] ماه حلقه بی‌انگشت
مادرم

هر کار کرد
نتوانست
زن باشد
پالتویش را فروخت
و من از شب
شیر نوشیدم
از خاطرات یک گوزن!
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] روزی روزگاری در دانمارک
روزی روزگاری در دانمارک دومین کتاب نویسنده‌اش است. نخستین کتاب او سرخ و سفید نام دارد. روزی روزگاری در دانمارک تازه‌ترین کتاب منصور حیدرزاده نویسنده‌ای مهاجر و مقیم دانمارک است. این کتاب به زندگی ایرانیان خارج از کشور به ویژه مقیم دانمارک می پردازد و می‌کوشد تصویری روشن از فضای آن به دست دهد.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] چند تموکانی در فضا
نویسنده در این رمان با گذر از مکان و زمان، از زبان راهیان این سفر از تنگه‌های خلیج فارس، لنج ماهی‌گیری خود را همچون سفینه‌ای فضایی به آسمان می‌برند و خواننده را با خود در سفری خیالی به آنچه در روی زمین و از ضمیر آگاه و ناخودآگاه‌هشان می‌گذرد به همراه می‌برند. سفر تموکانی‌ها در فضا، ‌روایت واقعی مردمانی است با آرزوهای واقعی و انسانی. این کتاب دومین اثر نویسنده‌اش، مرتضی محمودی است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] آخرین سفر زرتشت
عنوان رمان جدید فرهاد کشوری « آخرین سفر زرتشت» است. رمانی تاریخی که به زندگی و مرگ زرتشت می‌پردازد. رمان با شک کردن زرتشت به آیین مهر آغاز و با کشته شدن او به سرانجام می‌رسد. این اثر از زبان نسبتا خوبی برخوردار است و به شکلی خطی و اما گزیده سعی در روایت تاریخ پیدایش دین بهی دارد. با این که رمان اساسا ژانری برساخته است اما فرهاد کشوری تلاش کرده تا حد امکان رمانش را بر روایت‌های تاریخی معتبرتر مستند کند.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] به نام کسی که در تاریکی‌ست
25 شعر از صمد تیمورلو در کتابی‌ با نام «به نام کسی که در تاریکی‌ست» گرد آمده و مجموعه شعری را پدیدآورده که خواندنی است. تیمورلو پیش از این نیز دو کتاب با عنوان‌های «بیرون تعریف نشده است» و «از کلاغ سفید به کلاغ سیاه» منتشر کرده که از جذابیت‌های خاصی برخوردار است. تیمور‌لو با توجه به اهمیت و قوت اشعارش شهرت چندانی به دست نیاورده است. این نکته زمانی قابل‌تامل به نظر می‌رسد که این روزها با خیل کثیری از شاعران جوان رو‌به‌روییم که دغدغه نام دارند.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] زن­آزاری در قصه­ها و تاریخ
تاریخ، قصه‌های عامیانه، آداب و رسوم اجتماعی و باورهای مذهبی نشان می‌دهند که زن همواره با خشونت مورد تحقیر و آزار قرار گرفته است. تاریخ می‌گوید زنان در بسیاری از نقاط جهان به‌جرم زن به‌دنیا آمدن، زنده به‌گور شده‌اند. تاریخ مجازات‌های مذهبی و اجتماعی می‌گوید اگر مردی از زنش، دخترش، مادرش و خواهرش کوچک‌ترین خلافی ببیند یا بشنود که احتمالا جنبه‌ی جنسی داشته باشد، مرد اجازه دارد زن را مثله کند، بی‌آن‌که مجازاتی برایش وجود داشته باشد. قصه‌های عامیانه می‌گوید اگر زنی نازا بوده یا برای مرد فرزند پسر نمی‌آورده، مرد اجازه داشته او را نیمه‌شب در سرما و تاریکی از خانه بیرون یا در سیاه‌چالی زندانی کند.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] عکس فوری عشقبازی
«عکس فوری عشقبازی» عنوان مجموعه شعری از شیدا محمدی است که به تازگی در ایران منتشر شده است. این کتاب شامل 38 شعر است که در فاصله سال‌های 2005 تا 2007 سروده شده و در 72 صفحه گرد آمده است. پیش از این از شیدا محمدی دو کتاب با عنوان «مهتاب دلش را گشود بانو!» در سال 1380 و «افسانه بابا لیلا» در سال 1384 منتشر شده بود. به اعتقاد بعضی از منتقدان این مجموعه با شعر‌های نسبتا خوبی که دارد، در کارنامه شعری این شاعر گامی به جلو تلقی می‌شود.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] سیلماریلیون
«سیلماریلیون» عنوان کتابی از جی.آر. آر تالکین است که آن را رضا علیزاده به فارسی برگردانده و انتشارات روزنه آن را در سال 1386منتشر کرده است. سیلماریلیون نخستین و آخرین کتاب تالکین است. تالیف سیلماریلیون در سال 1917 آغاز شده و او در همه عمر مشغول نوشتن، تصحیح و گسترش این کتاب بوده است تا این که در 1896 چهار سال پس از مرگ تالکین به کوشش کریستوفر تالکین این کتاب انتشار می‌یابد. این کتاب اسطوره و تاریخ دوران نخست جهان اوست که بعدها در ادامه این تاریخ ارباب حلقه‌ها پدید می‌آید.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] دفتر سوم نگره منتشر شد
دفتر سوم نگره؛ فصل‌نامه نقد ادبیات داستانی منتشر شد.
این فصل‌نامه تخصصی نقد به همت فتح‌الله‌ بی‌نیاز، شهلا زرلکی و مسعود میرزایی منتشر می‌شود و به نقد آثار داستانی همان فصل ادبیات ایران می‌پردازد.
این فصل‌نامه را انتشارات فرهنگ کاوش منتشر می‌کند و در اکثر کتابفروشی‌های معتبر برای فروش عرضه می‌شود.
نگره شماره3 از اول بهمن ماه در کتابفروشی‌ها عرضه می‌شود و برای مخاطبان در دسترس است.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] مرد بی‌وطن
"مرد بی‌وطن" عنوان کتابی از ونه‌گات است که از طرفی می‌توان نام خاطرات بر آن گذاشت و از دیگر سو سبک و سیاقی شبیه رمان‌ها و دیگر آثار ادبی‌اش دارد. هر چند طبیعی است که نویسنده‌ای چون ونه‌گات کتاب خاطراتش نیز چون رمانش باشد زیرا رمان‌های او هیچ شباهتی به رمان‌های کلاسیک ندارد و او گاه و بی‌گاه پا به درون متن رمان‌هایش می‌گذارد و از خاطراتش می‌گوید. پس او می‌تواند در کتاب خاطراتش نیز شاکله‌های رمانی را بازسازی کند.
مطلب کامل

[/td][/tr]
[tr][td style="BORDER-BOTTOM: gray 0px dashed; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" class=bodytext] وقتی شبیه عجیب
«وقتی شبیه عجیب» نام چهارمین کتاب شعر علیرضا بهنام است. این کتاب شامل سه بخش است. بخش اول: شب اسرافیل، بخش دوم: وقتی شبیه عجیب و بخش سوم: شبیه فراموشی نام دارد و این سه بخش مجموعا 19 شعر را در بر گرفته است. این کتاب ادامه روند کاری بهنام به‌خصوص در کتاب «نیمه من است که می‌سوزد» است. زبان شعری شاعر در این کتاب تکامل یافته و بازی‌های بینامتنی و گرایش به شالوده‌شکنی‌های فرمی در فضاهای تازه‌تری نسبت به کتاب‌های قبلی تجربه شده است.
مطلب کامل
[/td][/tr][/table]

ماخذ: والس


http://www.valselit.com/sresults.aspx?categ=6
avatar
فرزانه شیدا
آموزگار انجمن
آموزگار انجمن

تعداد پستها : 946
امتیاز : 92252
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 164
Join date : 2009-12-17

خواندن مشخصات فردي http://fsheida.blogsky.com/

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: کتاب وکتابخوانی

پست من طرف مهین صابری في الأحد يوليو 11, 2010 12:30 am

دانلود کتاب : پارسی را پاس بداریمدانلود کتاب : آموزش
زبان برنامه نویسی پایتون python
دانلود کتاب : آموزش Delphi 7دانلود
کتاب : راهنمای تحصیل در کشور انگلیس
دانلود کتاب :
راهنمای کار ، اقامت و تحصیل در کانادا
دانلود کتاب : آرمان
نامه ارد بزرگ (به زبان فرانسه)


دانلود کتاب : راهنمای تحصیل در ژاپندانلود کتاب : سخنان
خردمندانه اندیشمندان ایران
دانلود کتاب : راهنمای تحصیل در
اوکراین
دانلود کتاب : راهنمای
ادامه تحصیل در خارج از کشور
دانلود کتاب : مرجع آموزش HTML و
XHTML
دانلود کتاب : آموزش
جامع طراحی قالب برای وردپرس

دانلود کتاب : آموزش کار با سیستم
وردپرس
دانلود کتاب : مرجع فارسی CSSدانلود کتاب : صد باید و نباید
در طراحی وب
دانلود کتاب : از ارد بزرگ تا
برایان تریسی
دانلود کتاب : آموزش HTMLدانلود کتاب : آموزش کار با CPanelدانلود کتاب : رهایی بی نقص ؟دانلود کتاب : مبانی شبکه های
کامپیوتری
دانلود


کتاب : سخنان بزرگان جهان به زبان های فرانسه و فارسی – جلد یک
دانلود


کتاب : سخنان بزرگان جهان به زبان های فرانسه و فارسی – جلد دوم
دانلود


کتاب : سخنان بزرگان جهان به زبان های فرانسه و فارسی – جلد سوم
دانلود کتاب : چربی های
شکمتان را از بین ببرید
دانلود کتاب : پندار متفکریندانلود کتاب : راهنمای شیر
دادن به نوزادان
دانلود کتاب : بعد سوم آرمان
نامه ارد بزرگ
دانلود کتاب : جاده ابریشم ،
واژه ای استعماری
دانلود کتاب : آزادی چیست ؟ و کجاست
؟
دانلود کتاب :
پنج رهبر فکری ایران در طی پنجاه سال گذشته
دانلود کتاب : رازهای ارد
بزرگ و پائولو کوئلیو
دانلود کتاب : آموزش فارکسدانلود کتاب : راهنمای مرجع
خطاهای مودم
دانلود کتاب :
ترفندهای افزایش سرعت اینترنت Dialup
دانلود کتاب : همه چیز در
رابطه با پروتکل HTTP
دانلود کتاب : جامعه شناسی اینترنتدانلود کتاب :
اینترنت ماهواره ایی از مبتدی تا پیشرفته
دانلود کتاب : اصول مهندسی اینترنتدانلود کتاب : 101 راز اینترنت
اکسپلورر
دانلود
کتاب : چگونه به وسیله اینترنت تحقیق کنیم ؟
دانلود کتاب
: راهنمای سریع دستورات برای شروع کار با اوبونتو
دانلود کتاب : برنامه
نویسی شبکه و اینترنت با VB
دانلود
کتاب : آموزش ویژوال بیسیک 6 در ان + 1 روز
دانلود کتاب :
آموزش کاربردی کار با ماشین حساب کلاس پد
دانلود کتاب : همه چیز در مورد
ActiveX
دانلود کتاب : آموزش زبان سی شارپدانلود کتاب : فایلها
در زبان برنامه نویسی C و C++
دانلود کتاب : همه چیز در مورد آژاکسدانلود کتاب : درباره سقط جنیندانلود کتاب : مروری بر جامعه
شناسی شناخت
دانلود
کتاب : دانستنی های محیط زیست برای زنان
دانلود کتاب : شیوه تعلیم و
تربیت فرزندان
دانلود کتاب : خواب آشفته خیاباندانلود کتاب : مدرنیسم در نوروزدانلود کتاب : فال حافظدانلود کتاب : لیلی و مجنوندانلود کتاب : مجموعه ضرب المثل
های فارسی
دانلود کتاب : بوف کوردانلود کتاب : مجموعه خلاصه 19
رمان فارسی
دانلود کتاب : نفرین زمین


دانلود کتاب : نقدی تحلیلی بر قانون روابط موجر و مستاجردانلود کتاب : شرلوک هلمز و تاج
الماس
دانلود کتاب : آموزش شنادانلود کتاب : چه
کسی می گوید فیلها نمی توانند برقصند؟
دانلود کتاب : قصه چهار خرگوش کوچولودانلود کتاب : احمد و ساعتدانلود کتاب : داستان کودکانه دم
قورباغه
دانلود کتاب همسایه من چه کسی است ؟دانلود کتاب : مناجات نامه
خوجه عبدالله انصاری
avatar
مهین صابری
عضو کارکشته انجمن
عضو کارکشته انجمن

تعداد پستها : 238
امتیاز : 91895
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 33
Join date : 2010-03-02
Age : 30
آدرس پستي : ولنجک ، خیابان یمن(تابناک)،خیابان پروانه

خواندن مشخصات فردي http://q1qs1.blogspot.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد