Orodist Nevesht
آدرس های اینترنتی اُرُدیست نوشت اُرُدیست نوشت - در اینستاگرام

المواضيع الأخيرة
» فلسفه زندگی من
من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء أبريل 23, 2024 4:00 pm

» حکمت چیست؟ حکیم کیست؟
من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء أبريل 23, 2024 12:53 pm

» صفحاتی از «کتاب موفقیت آبی» در اینستاگرام زهرا دوستی
من طرف پریسا لشکری (ORODIST) الجمعة فبراير 17, 2023 4:12 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مجارستان The philosophy of Orodism in Hungary
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 11:03 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان The philosophy of Orodism in Bhutan
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 10:57 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا The philosophy of Orodism in Cuba
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:55 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو The philosophy of Orodism in Kosovo
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:52 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد The philosophy of Orodism in Sweden
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:44 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان The philosophy of Orodism in India
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 8:34 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان The philosophy of Orodism in Germany
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 8:21 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین The philosophy of Orodism in Ukraine
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 7:35 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 4:24 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا The philosophy of Orodism in United States of America (USA)
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 4:19 pm

» تا چیزی از دست ندهی، چیز دیگری بدست نخواهی آورد، این یک هنجار و قانون همیشگی است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 11:21 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان The philosophy of Orodism in Afghanistan
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 12:28 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه The philosophy of Orodism in France
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 9:06 pm

» بازتاب جهانی فلسفه اُرُدیسم Orodist Note
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 8:46 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران The philosophy of Orodism in Iran
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:44 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس The philosophy of Orodism in Switzerland
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:43 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:43 pm

أفضل 10 أعضاء في هذا الشهر
لا يوجد مستخدم

كساني كه Online هستند
در مجموع 3 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 3 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 79 و در تاريخ الخميس ديسمبر 20, 2012 2:08 am بوده است.
تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

سرویس ایمیل ایرانی "النون" شتاب گرفت

سرویس ایمیل ایرانی "النون" شتاب گرفت Empty سرویس ایمیل ایرانی "النون" شتاب گرفت

پست من طرف ژاله گلستان (ORODIST) الأحد فبراير 22, 2015 6:12 pm

خلاصه خبر :

یکی از این پتانسیل‌های این ایمیل، سرویس پیامک است که اپراتورهای مخابراتی داخل کشور ارائه می‌دهند و مردم ما از آن استفاده قابل توجهی می‌کنند. در واقع اولین قدم نوآورانه ما در طراحی و ارائه‌ی سرویس ایمیل، یکپارچه کردن دو سرویس پراستفاده توسط کاربران است؛ ایمیل و پیام کوتاه (فعلا همان پیامک مخابراتی و درآینده انواع دیگر پیام کوتاه). و این قدم‌ها ادامه دارد.

سایت خبری تحلیلی مسیر آنلاین:

بالاخره بعد از گذشت چندین سال از کشمکش های "بومی سازی" ابزارهای فضای مجازی، زمزمه های حضور این ابزارها در ایران با کمترین پشتوانه های دولتی به گوش می رسد، بعد از اخبار رسیده در خصوص آغاز بکار جستجوگر «یوز» [YOOZ]، سرویس ایمیل «اِلِنون» [ELENOON] نیز کم کم پس از بکارگیری آزمایشی آن، وارد عرصه رسمی فضای مجازی شد و رقابت را با سایر سرویسهای مشابه در ایران شروع کرد.

نکته قابل توجه این سرویس آنست که برای همه کسانی که شماره تلفن همراه دارند، در پست الکترونیک elenoon، یک حساب کاربری در نظر گرفته شده است! کافی است برای تعیین رمز پست الکترونیک خود، حرف "ر" یا "p" را به همراه رمز عبور مورد نظر خود، به شماره ۱۰۰۰۳۷۳۷ پیامک کنید.

به گزارش مسیرآنلاین کلانتری، مدیر فنی این سرویس اینترنتی در گفتگویی با سایت عیارآنلاین، اهداف و چشم‌اندازهای النون را توضیح را اینچنین توضیح می دهد:

تحلیل شما در مورد فناوری اطلاعات کشور چیست؟

فناوری اطلاعات در کشور ایران صنعتی رو به رشد است و نیروهای خوبی در آن وجود دارند و مشغول به فعالیت هستند، ولی هنوز این حوزه و نیروهای آن در ایران به بلوغ نرسیده است، از مهمترین مشکلات این حوزه نبود محصولات و سرویس‌های باکیفیت، جذاب و کارآمد است. محصولاتی که بتوانند اعتماد کاربران را جلب نموده و در عرصه‌ی رقابت جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند.

آیا شما می خواهید در آینده جیمیل شوید؟

حتی خود جیمیل هم در آینده نمی‌خواهد جیمیل شود، بنابراین اشتباه است اگر ما هدفمان را جیمیل شدن بگذاریم. هدف اصلی ما پیروزی در یک مسابقه‌ی جهانی برای جذب کاربر و حفظ آن است و این نمی‌شود مگر با تمرکز بر نوآوری و کیفیت. پس اینکه سرویس ما در آینده چگونه خواهد بود و شبیه چه سرویسِ موجودی عمل خواهد کرد، معلوم نیست.

نحوه شکل گیری این ایده چگونه بود و چطور شد که بسمت این ایده رفتید؟

با توجه به خلأ جدی در ارائه سرویس های بومی و کاربردی، نبود امنیت اطلاعات کاربران و لزوم توجه به عنصر کیفیت و جذابیت برای کاربران عمومی، مدیران النون تصمیم به طراحی و تولید و ارائه این سروریس در این حوزه نمودند. از این سرویسهای موجود، سروریس ایمیل دارای نقش زیرساختی و پایه ای و همچنین راهبردی در بین سرویسهاس عمومی اینترنتی است، بنابراین در اولین گام ایجاد یک سرویس با کیفیت پست الکترونیکی که بتواند نیاز و انتظارات کاربران ایرانی در درجه اول و کاربران منطقه جنوب غرب آسیا در درجه دوم را تامین کند، در دستور کار قرار گرفت. از همان ابتدا دو اصل رشد تدریجی و تمرکز بر نوآوری ریل حرکت تیم النون شد.

مزیت نسبی این ایمیل نسبت به ایمیل های ایرانی دیگر چیه؟

ما نخواسته‌ایم صرفا یک سرویس ایمیل ارائه دهیم، چون این را برای موفقیت که همان جذب کاربر و حفظ آن است کافی نمی‌دانیم، بنابراین باتوجه به محدودیت‌های فنی و غیرفنی از یک سو و پتانسیل‌های موجود در اطرافمان از سوی دیگر، سرویس متفاوتی را طراحی کرده‌ایم. یکی از این پتانسیل‌ها سرویس پیامک است که اپراتورهای مخابراتی داخل کشور ارائه می‌دهند و مردم ما از آن استفاده قابل توجهی می‌کنند. در واقع اولین قدم نوآورانه ما در طراحی و ارائه‌ی سرویس ایمیل، یکپارچه کردن دو سرویس پراستفاده توسط کاربران است؛ ایمیل و پیام کوتاه (فعلا همان پیامک مخابراتی و درآینده انواع دیگر پیام کوتاه). و این قدم‌ها ادامه دارد.

ضریب امنیت این ایمیل چگونه تامیین می شود؟ آیا سرور شما در خارج کشور است؟

سرورهای ما در داخل کشور است، بنابراین مشکلات امنیتی غیردولتی متعددی به صورت بالقوه و بالفعل برای ما وجود دارد و این برای کارشناسان حوزه امنیت پوشیده نیست. از این رو، تیم امنیت النون در چند لایه به افزایش ضریب امنیت سرویس ایمیل النون اقدام نموده است. استفاده از آنتی اسپم قوی و کار آمد و رفع مشکلات متداول آنتی اسپم -از جمله خطاهای آلفا و بتا- از این جمله است. همچنین است برنامه ریزی و پیاده سازی استاندارد های امنیتی برای پیشگیری و مقابله با حمله های این حوزه.

پیش بینی شما در مورد وضعیت آینده این ایمیل در بازارهای داخلی و فرا منطقه ای چیست؟

تمرکز ما بر کیفیت از یک سو و استفاده از پتانسیل‌های داخلی و منطقه‌ای از سوی دیگر باعث شده است آینده خوبی را برای این ایمیل پیش‌بینی کنیم؛ لااقل یکی از سه سرویس اول منطقه.

در آینده چه امکاناتی به این ایمیل اضافه خواهد شد اگر امکانش هست از چشم انداز این ایمیل برای مخاطبان بگویید؟

باتوجه به مسیر صنعت IT و سرویس‌های آن که به نظر می‌رسد به سمت استفاده هرچه بیشتر از دستگاه‌های هوشمند مانند تلفن همراه هوشمند و تبلت و غیره می‌رود، چیزی که الآن بشود در موردش صحبت کرد سازگاری، مناسب‌سازی و یکپارچگی با این بستر است. یعنی سرویس ایمیل النون به امکانات شخصی و سازمانی دیگری مجهز خواهد شد که در بستر دستگاه‌های هوشمند ارائه می‌گردند. یکی دیگر از جهت‌گیری‌های مشهود در صنعت IT و سرویس‌های آن بحث Cloud است. موضوعی که اولا همه‌ی سرویس‌ها را در شبکه مجتمع می‌کند و آن‌ها را مستقل از پلتفرم ارائه می‌دهد و ثانیا کاربران را از نگهداری هرگونه داده یا برنامه بی‌نیاز می‌کند. این جهت‌گیری نیز به شدت روی طراحی سرویس‌های النون تاثیر خواهد گذاشت و به آن شکل خواهد داد.

ویژگی های یک ایمیل مطلوب باید دارا باشد چیست؟

ارائه یک سروریس ایمیل مطلوب و ایده آل در ۴ لایه ای: تجربه کاری ،تداوم ارائه سرویس،قابلیت اطمینان،امنیت در واقع هر ۴ لایه مذکور در جهت جلب و حفظ رضایت و وفاداری کاربران فضایی مجازی می باشد و سرویس موفق است که اولا برمبنای دانش روز برنامه ریزی مناسبی برای ۴ لایه داشته باشد، ثانیا با یک تیم هماهنگ و ورزیده بتوان آن را پیاده سازی کرد.

گفتنی است نحوه عضویت در این ایمیل به سادگی ارسال یک پیامک است. برای همه کسانی که شماره تلفن همراه دارند، در پست الکترونیک elenoon، یک حساب کاربری در نظر گرفته شده است! کافی است برای تعیین رمز پست الکترونیک خود در پست الکترونیک elenoon، حرف ر یا p را به همراه رمز عبور مورد نظر خود، به شماره ۱۰۰۰۳۷۳۷ پیامک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس elenoon.ir مراجعه نمایید.
ژاله گلستان (ORODIST)
ژاله گلستان (ORODIST)
آموزگار انجمن
آموزگار انجمن

تعداد پستها : 1001
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 167
آدرس پستي : تهران / پاسداران / سه راه ضرابخانه

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة