Orodist Nevesht
آدرس های اینترنتی اُرُدیست نوشت اُرُدیست نوشت - در اینستاگرام

المواضيع الأخيرة
» فلسفه زندگی من
من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء أبريل 23, 2024 4:00 pm

» حکمت چیست؟ حکیم کیست؟
من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء أبريل 23, 2024 12:53 pm

» صفحاتی از «کتاب موفقیت آبی» در اینستاگرام زهرا دوستی
من طرف پریسا لشکری (ORODIST) الجمعة فبراير 17, 2023 4:12 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مجارستان The philosophy of Orodism in Hungary
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 11:03 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان The philosophy of Orodism in Bhutan
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 10:57 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا The philosophy of Orodism in Cuba
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:55 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو The philosophy of Orodism in Kosovo
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:52 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد The philosophy of Orodism in Sweden
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:44 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان The philosophy of Orodism in India
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 8:34 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان The philosophy of Orodism in Germany
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 8:21 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین The philosophy of Orodism in Ukraine
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 7:35 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 4:24 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا The philosophy of Orodism in United States of America (USA)
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 4:19 pm

» تا چیزی از دست ندهی، چیز دیگری بدست نخواهی آورد، این یک هنجار و قانون همیشگی است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 11:21 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان The philosophy of Orodism in Afghanistan
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 12:28 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه The philosophy of Orodism in France
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 9:06 pm

» بازتاب جهانی فلسفه اُرُدیسم Orodist Note
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 8:46 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران The philosophy of Orodism in Iran
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:44 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس The philosophy of Orodism in Switzerland
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:43 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:43 pm

أفضل 10 أعضاء في هذا الشهر
لا يوجد مستخدم

كساني كه Online هستند
در مجموع 2 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 2 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 79 و در تاريخ الخميس ديسمبر 20, 2012 2:08 am بوده است.
تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

نتوانستیم برای اشتغال زندانیان برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم

نتوانستیم برای اشتغال زندانیان برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم Empty نتوانستیم برای اشتغال زندانیان برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم

پست من طرف بهروز ستاری(Orodism) الإثنين نوفمبر 23, 2015 3:53 pm

جیسون رضائیان به حبس محکوم شده است
۱۳۹۴\۰۹\۰۱ - ۳:۲۸ PM

سخنگوی قوه قضائیه گفت: اجمالا جیسون رضائیان به حبس محکوم شده است اما از بیان جزئیات آن معذورم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری در پاسخ به سئوالی درباره حکم جیسون رضائیان افزود: حکم صادر شده اما به صورت رسمی به متهم و وکیل او ابلاغ نشده است.

وی گفت: اجمالاً محکومیت به حبس است و حکم قطعی نیست و با وجود اینکه رسماً ابلاغ نشده اما ممکن است وکیل و متهم از محتوای حکم خبر داشته باشند.

محسنی اژه ای در پاسخ به سئوالی درباره علت بازداشت پسر آقای مهاجرانی وزیر فرهنگ دولت اصلاحات نیز گفت‌: اصل خبر بازداشت وی درست است و ظاهرا به سبب پرونده دکل نفتی بازداشت شده است اما اینکه چه مقدار و چگونه در این پرونده نقش داشته است، اطلاعی ندارم.

موافقت رهبری باارجاع شکایت بورسیه ها به دیوان عالی

سخنگوی قوه قضائیه گفت:‌ مقام معظم رهبری به صورت موردی و در خصوص موضوع بورسیه های اخیر اجازه فرمودند که شاکیان به دیوان عالی کشور شکایت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در هشتاد و هشتمین نشست خبری خود افزود: اوایل امسال شورای عالی امنیت ملی در خصوص بورسیه ها مصوبه ای داشت و مقرر شد کمیته ذیربط در این خصوص موارد شکایت ها را بررسی کند و بر همین اساس این شورا مقرر کرد که شاکیان این پرونده اگر به نظر این کمیته شکایتی دارند، دیوان عدالت اداری نمی تواند ورود پیدا کند.

وی گفت: در هر حال تعدادی از دانشجویان در بحث بورسیه ها شکایت کرده بودند و تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به آیت الله آملی لاریجانی نامه ای نوشتند که در خصوص مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تجدید نظری صورت گیرد.

محسنی اژه‌ای افزود: رئیس قوه قضائیه نامه ای خدمت مقام معظم رهبری فرستادند و پیشنهاد دادند که همان‌طور که اگر در محکمه ای حکمی ولو قطعی صادر شد و راه برای اعاده دادرسی باز است در بحث تصمیمات این کمیته نیز امکان تجدیدنظر باشد.

وی گفت: بر همین اساس رئیس قوه قضائیه پیشنهاد کردند که اگر کسی به رای این کمیته در بحث بورسیه ها اعتراضی داشت، شعباتی در دیوان عالی کشور به آن رسیدگی کند که مقام معظم رهبری به صورت موردی در خصوص بورسیه های اخیر با این پیشنهاد موافقت کردند.

محسنی اژه ای افزود: بر همین اساس کسانی که قبلا شکایت کرده بودند می توانند شکایت خود را در دیوان عالی کشور پیگیری کنند

بانک‌ها کاری کنند که معوقات تکرار نشود

سخنگوی قوه قضائیه گفت: ‌امسال بدهی دولت به بانک مرکزی در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری افزود: بدهی دولت به بانک‌ها نیز افزایش یافته همچنین بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی نیز افزایش پیدا کرده است که این آثار خوبی در اقتصاد و تولید و در گره‌گشایی از کار مردم ندارد.

وی گفت: ‌اینها باید ابتدا قدم‌های اصلی و اساسی را خودشان بردارند و اگر در این مسیر نیاز باشد قوه قضائیه نیز کمک می‌کند کما اینکه در مسئله معوقات بارها کمک کرده است و کمک نیز می‌کنیم.

محسنی اژه‌ای افزود: بانک‌ها باید کاری کنند که دیگر این معوقات تکرار نشود و در واقع ببینند کجای کار اشکال دارد.

وی گفت: اعتبارسنجی،‌ کارشناسی،‌ نگرفتن وثایق لازم و یا نظارت داخلی کدام یک از آنها اشکال دارد و اشکال را برطرف کنند و این اقدام را خود بانک‌ها باید انجام دهند که دیگر تکرار نشود.

سخنگوی قوه قضائیه افزود:‌ در هر صورت برای رفع گرفتاری‌های مردم که اکنون انتظار دارند و انتظارشان به حق است دولت باید قدم جدی بردارد و ما نیز حاضر به هرگونه کمکی هستیم.

نقض حقوق بشر ... صهیونیستی و امریکا قابل کتمان نیست

سخنگوی قوه قضائیه گفت:‌ جنایات و نقض حقوق بشر ... صهیونیستی و امریکا قابل کتمان نیست.

محسنی اژه‌ ای در ادامه نشست خبری به صدور قطعنامه حقوق بشر علیه ایران اشاره کرد و گفت:‌ در روزهای اخیر قطعنامه غیرالزام آوری به بهانه رعایت نکردن حقوق بشر در ایران صادر کردند که حقیقتا برای سازمان‌های بین المللی خیلی مضحک است؛ امریکا و ... صهیونیستی که ادعا می‌کنند مدافع حقوق بشر هستند علیه ایران قطعنامه صادر کردند.

وی افزود:‌ این روزها برای همه کشورهای دنیا روشن است کسانی که تروریست‌ها و داعش را به وجود آوردند و مسلح کردند چه کسانی هستند؛ داعش که نفت عراق را غصب کرده نفت را از او خریدند و حتی در استخراج و فروش نفت به داعش کمک و با فروش این نفت چه ظلمی علیه مردم عراق و سوریه کردند که همه آنها مورد حمایت کشورهای مرتجع منطقه و انگلیس و امریکا بوده‌اند.

محسنی اژه ای ادامه داد: حتی داعش موزه‌های عراق را سرقت کردند و به برخی از کشورهای اروپایی فروختند؛ این کشورها نیز با اینکه این آثار شناسنامه‌دار بوده‌اند و مشخص بود متعلق به کدام کشور است اما آن را خریدند.

وی گفت‌:‌ امروز یک اتفاق در فرانسه افتاد که البته از نظر ما محکوم است اما بعد از این اقداماتی که روی داد دیدید که چگونه مردم را به صرف مظنون بودن دستگیر و یا می‌کشند و یا افراد را بازرسی و بازداشت می‌کنند و بسیاری از اقداماتی که مدعی هستند قانونی است انجام می‌دهند.

محسنی اژه‌ای افزود: در سنوات گذشته پرونده ... صهیونیستی و امریکا از نظر نقض حقوق بشر آنقدر پر است که قابل کتمان نیست اما اکنون اینها ادعا می‌کنند که حقوق بشر در ایران نقض می‌شود.

وی گفت:‌ یکی از مواردی که در این خصوص مطرح می‌کنم این است چرا قاچاقچیان مواد مخدر را اعدام می‌کنید در حالی در همین آبان ماه در یک محموله در یزد بیش از 2000 کیلوگرم مواد مخدر تریاک و 350 کیلو هرویین کشف شد که اگر این مقدار مواد در ایران یا در خارج از آن توزیع می‌شد معلوم نبود چند نفر را بدبخت می‌کرد در واقع آنچه این مدعیان مطرح می‌کنند این است که چرا قاچاقچیان را مجازات می‌کنیم.

محسنی اژه‌ای گفت:‌ با این که تروریست‌ها دست پرورده خودشان هستند ما آنها را تحت تعقیب قرار می دهیم و بعد از بازداشت بر اساس قوانین خود آنها را محاکمه و مجازات می‌کنیم این در حالی است که انها کسانی که حدود 17 هزار نفر از مردم ما را شهید و بر اساس اقدامات تروریستی زخمی کردند سالیان سال در کشور خود پناه دادند و به آنان اجازه تبلیغ می دهند که با این شرایط این کشورها طرفدار حقوق بشر می شوند و ایران را ناقض حقوق بشر می دانند.

گزارش جامعی در خصوص اتفاقات قرچک به قوه قضائیه نرسیده است

سخنگوی قوه قضائیه گفت: در خصوص اتفاقات اخیر قرچک هنوز تحقیقات تمام نشده و گزارش جامعی به مراجع رسمی قوه قضائیه نرسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در مسائلی که هفته گذشته برای آقای ... لاری در ورامین اتفاق افتاد آیا برای آن نماینده مجلس که می گوید عامل آن اتفاقات بوده است در قوه قضائیه پرونده ای تشکیل شده است یا نه؟ افزود:‌ همه باید قانون را رعایت کنند و اگر جایی سخنرانی دعوت می شود که احتمال می دهند تنش ایجاد شود، نباید او را دعوت کنند و البته منظور من مسائل اخیر در قرچک نیست و کلی می گویم.

وی گفت: در خصوص قضیه قرچک هنوز تحقیقات تمام نشده و وزیر کشور نامه ای به استاندار نوشته و هنوز ابعاد قضیه مشخص نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: آن نماینده مجلس هم که شما می گویید ادعاهایی دارد و طرف مقابل هم مواردی را ادعا می کند و مجموعه این مسائل به قوه قضائیه گزارش نشده است.

وی گفت: اگر در این خصوص لازم بود که قوه قضائیه به عنوان مدعی العمول وارد شود ورود خواهیم کرد و اگر نیاز به شکایت بود اگر شکایتی صورت گیرد پیگیری می شود.

محسنی اژه ای همچنین درباره انتخابات افزود: مدتی زیادی به برگزاری انتخابات نمانده و لازم است به نوعی امنیت و آرامش در کشور فراهم باشد تا شاهد انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری و در کمال آرامش و سلامت باشیم.

وی در همین خصوص از همه دستگاه ها، تشکل ها، احزاب، هواداران و رقبا خواست قانون و اخلاق را رعایت کنند چرا که اگر همه منتظم به قانون باشند هم به نفع کشور و هم به نفع نامزدهاست.

محسنی اژه ای گفت: قوه قضائیه، دولت و وزارت کشور به عنوان پیشگیری هر کجا ببینند کسی خواسته یا ناخواسته امنیت را بر هم می زند، تمهیدات لازم را برای برخورد اندیشیده است.

وی افزود: اگر قرار است کسی در همایشی هم دعوت شود، باید دعوت کنندگان مراقب باشند که چه کسی را دعوت می کنند و سخنران نشست هم باید مراعات کند به کسی توهین و افترا نبندد و به مقدسات نیز اهانت نشود.

محسنی اژه ای گفت: اگر جمعی با رعایت موازین خواستند سخنرانی و میتینگی داشته باشند کسی حق ندارد به ‌آنها متعرض شود و اگر نقدی هم دارد می تواند نقد خود را مطرح کند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره شناسایی عوامل آتش سوزی جایگاه کارتن خواب ها در میدان هروی هم ابراز بی‌اطلاعی کرد.

مسئولان رده بالا درباره بابک زنجانی مدرکی دارند، ارائه کنند

سخنگوی قوه قضائیه گفت: اگر مسئولان و به ویژه مسئولان رده بالا درباره بابک زنجانی مدارکی دارند حال که دادگاه او در حال برگزاری است به دادگاه ارائه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا بحث بدهکاری 5.8 میلیارد یورویی یکی از دلالان نفتی به وزارت نفت که در دادگاه بابک زنجانی مطرح شد، درست است؟ و آیا در این خصوص چیزی به دستگاه قضائی رسیده و از وزیر نفت بازجویی شده است؟ افزود: نه شکایتی در این خصوص رسیده و نه از وزیر نفت بازجویی شده است.

خبرنگاری در ادامه پرسید آقای جهانگیری چندی پیش درباره دادگاه بابک زنجانی گفت: کسانی از پشت پرده به زنجانی روحیه می دهند؛ دستگاه قضائی درباره این اظهارات چه نظری دارد؟

محسنی اژه ای در پاسخ گفت: اگر بر اساس حدس حرفی می زند من مسئول حدس دیگران نیستم.

وی افزود: اگر کسی می توانست از بابک زنجانی حمایت کند، نزدیک 20 ماه او در زندان است و هیچ کسی حتی سفارشی نکرده است و ملاقات وی هم بسیار محدود بود و فقط در ماه‌های اخیر با وکیل و خانواده اش ملاقات داشت.

محسنی اژه ای گفت: به نظر من این حرف اگر حدس و گمان است باید از خودشان بپرسید و اگر هم اطلاعاتی دارند آن را به دستگاه قضائی ارائه کنند.

وی افزود: البته زیبنده یک فرد مسئول در سطح بالا نیست که به صرف حدس و گمان مسائلی را از تریبون عمومی بیان کند مگر اینکه مدارکی داشته باشند که باید ارائه کنند.

محسنی اژه ای در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا مجازات های قاچاق دارو، ارز و سوخت در سازمان تعزیرات افزایش یافته است؟ گفت: سازمان تعزیرات زیر نظر دولت است اما ظاهرا لایحه ای به مجلس داده اند و مجازات‌های پاره ای موارد تشدید شده است.

وی افزود: این تشدید مجازات ها در خصوص وسایل حمل کننده کالای قاچاق و مکان های نگهداری این کالاها بوده است.

تذکر اژه ای در بحث دادگاه بابک زنجانی: نه متهم و نه دیگران حق افتراء ندارند

سخنگوی قوه قضائیه گفت: بر اساس قانون نه متهم حق توهین و افتراء دارد و نه دیگران اجازه دارند به کسی که محکوم است توهین کنند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در جریان پرونده متهم نفتی شاهد نسبت دادن جرم به مسئولان و برخی افتراها هستیم و چرا اجازه داده شده است در این جلسات به اعضای دولت تهمت زده شود ، افزود :‌ در بیشتر جلسات قاضی دادگاه تذکر می دهد و من هم یکی دو بار تذکر داده ام که نه متهم حق توهین و افترا دارد و نه کسانی در بیرون دادگاه حق دارند که حرف ها و تعابیری را به متهم نسبت دهند .

وی گفت: قانون اساسی هم اجازه نمی دهد که اگر کسی به حکم قانون بازداشت و حتی محاکمه و محکوم شد توهین و تحقیر شود.

محسنی اژه ای افزود: از ناحیه متهم هم باید اقداماتی خلاف واقع صورت نگیرد چرا که گاهی برخی مسائل موجب می شود پرونده جدیدی در پی شکایت ها شکل گیرد.

وی گفت: رئیس دادگاه مکرر تذکر می دهد اما نمی شود وقتی متهم حرفی می زند دهان او را بست و اگر به کسی توهین کند در مواردی که آن مسئول در حدی باشد که باید مدعی العموم وارد شود ورود خواهیم کرد و اگر لازم بود که افرادی خودشان شکایت کنند در صورت شکایت ، پیگیری خواهیم کرد .

سخنگوی قوه قضائیه افزود : بسیاری از دادگاه ها علنی است و قانون در بعضی موارد اجازه انتشار جزئیات دادگاه های علنی را هم نمی دهد.

وی گفت : البته در قانون جدید آیین دادرسی که از تیر امسال اجرا شده است در برخی موارد با مجوز رئیس قوه قضائیه می تواند مسائلی در خصوص دادگاه ها منتشر شود.

پرونده گروه های تکفیری در مرحله تحقیقات مقدماتی است

سخنگوی قوه قضائیه گفت: پرونده گروه های وابسته به شاخه ای از گروه های تکفیری در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری درباره دستگیری چندگروه تروریستی اخیر افزود: درباره اقدامات اخیر و آن چیزی که وزارت اطلاعات روز گذشته اعلام کرد و درباره تیمی که قبلاً در ارومیه دستگیر شده اند و یا مواردی که قبلا سپاه اعلام کرد، اینها از یک گروه نیستند بلکه از گروه های وابسته و شاخه هایی از گروه های تکفیری هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه این گروه ها از بیرون عمدتا از طریق امریکا حمایت می شوند و فعلاً این افرادی که دستگیر شدند تازه دستگیر شده اند به ویژه این تیمی که اخیرا دستگیر شده است و تحقیقات ادامه دارد تا جزئیات کارشان روشن شود و پرونده به دادگاه برود.

محسنی اژه ای افزود‌: پرونده هنوز در ابتدای کار و تحقیقات اولیه است.

همچنین خبرنگاری درباره افزایش تهدیدات امنیتی و تروریستی با توجه به تحولات منطقه پرسید و اینکه اقدامات قوه قضائیه در این خصوص چیست؟

محسنی اژه ای پاسخ داد: ارزیابی ما این است که امنیت کشور خیلی خوب است اما این به آن معنا نیست که ما مراقب نباشیم.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: سیستم‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی ما هوشیار هستند و مرزبانانمان نیز مراقبند و قرارگاه هایی که در استان های مرزی داریم کاملا مراقبت می کنند و امنیت بسیار خوب و بالایی داریم اما طبیعی است که نباید دشمن را کوچک بشماریم باید هوشیاری و دقت لازم را داشته باشیم تا اتفاقی پیش نیاید.

دفتردار متخلف در بازداشت است

سخنگوی قوه قضائیه گفت :‌ دفتردار متخلف به دلیل رشوه ای که دریافت کرده بود ، در بازداشت است.

خبرنگاری در نشست خبری محسنی اژه ای پرسید در دادگاه بابک زنجانی وی مدعی شد که دفترخانه 819 به جای حق الثبت 10 میلیونی، 8 میلیارد تومان از وی گرفته است که البته سال 93 نیز خبری مبنی بر اینکه سردفتری 8 میلیارد رشوه گرفته است کار کردیم آیا این سردفتر بازداشت شده یا خیر؟ چه برخوردی با این سردفتر صورت گرفته است؟

محسنی اژه ای در پاسخ گفت: یک مورد که درباره زمین "ایران زمین" بود که اگر سوال شما این پرونده باشد ، 8 میلیارد نبود بلکه یک میلیارد و خرده ای بود که دفتردار این پول را دریافت کرده بود که بلافاصله نیز وقتی مطلب مطرح شد ، وی تحت تعقیب قرار گرفت و بازداشت و پرونده ای نیز در این خصوص تشکیل شد.

وی افزود: چون به عنوان رشوه مطرح بود، مجازات آن نیز سنگین است اما اینکه محاکمه شده است یا خیر؟ و یا اینکه حکم صادره قطعی است اطلاعی ندارم.

سخنگوی قوه قضائیه گفت : همان زمان که این مسئله مطرح شد این فرد تحت تعقیب قرار گرفت و بازداشت شد مبلغ مطرح شده نیز حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان بود.

محسنی اژه ای افزود: کار خلافی که در این خصوص انجام داده بودند این بود که این زمین که ابتدا حدود 700 و خرده ای میلیارد تومان قیمت گذاری شده بود، صاحب ملک یا وکیلش به آن اعتراض کرده بودند که پرونده به هیات سه نفره رفت و در کارشناسی بعدی به 1700 میلیارد تومان تغییر یافت.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: تخلفی که صورت گرفته بود این بود که این زمین 8 هزار میلیارد تومان به صورت صوری قیمت گذاری شده بود تا در مراحل بعدی به عنوان وثیقه از آن استفاده شود و در این خصوص سندی صادر شده بود که شاید 8 میلیارد تومان درباره این موضوع مطرح شده است.

مسئول بررسی میزان حقوق دریافتی مدیران دیروز و امروز نیستیم

سخنگوی قوه قضائیه گفت: موظف نیستیم ببینیم مدیران دیروز و امروز چقدر حقوق می گیرند این وظیفه دستگاههای نظارتی است.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا اسامی مجرمان اقتصادی بالاتر از صد میلیون تومان کلاهبرداری اعلام نمی شود، افزود: مطمئنا اگر حکم صادر و قطعی شود طبق قانون اعلام می شود.

خبرنگاری در ادامه پرسید، آقای اشرفی اصفهانی در مصاحبه با خبرآنلاین مدعی شد که سعید مرتضوی در زمان مسئولیتش در سازمان تامین اجتماعی 60 میلیون تومان حقوق می گرفته و در قتل نقش داشته و الان رها شده است.

وی درباره بابک زنجانی هم گفته است که او از جایی حمایت می شود نظرتان درباره این اظهارات چیست؟

محسنی اژه ای در پاسخ گفت: موظف نیستیم ببینیم مدیران دیروز و امروز چقدر می گیرند و اینکه می گویند فلان کس رها شده ناصحیح است چرا که وی محاکمه شد و برخی ابعاد پرونده او هنوز در حال بررسی است که هفته گذشته یک دادگاه وی برگزار شد.

سخنگوی قوه قضائیه درباره اظهارات اشرفی اصفهانی در خصوص بابک زنجانی هم گفت: اگر کسی با منطق و استدلال حرف می زند باید مدارک خود را ارائه کند و اکنون که پرونده وی رسیدگی می شود هر که هر مدرکی دارد به دادگاه عرضه کند.

وی گفت: برخی کاری نکنند که اعتماد مردم به آنها خدشه دار شود چرا که اگر حرفهای بی منطق و بی استدلال بزنند بعدا مردم به خود اینها هم اعتماد نمی کنند.

محسنی اژه ای در پاسخ به سئوالی درباره آخرین اخبار حکم حادثه شیراز گفت: دادگاه منتظر است آخرین لوایح تقدیم شود تا وارد رای شود.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه با توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث محیط زیست آیا قوه قضائیه بنا دارد شعبه مستقلی برای رسیدگی به این تخلفات ایجاد کند، افزود: قوانین مرتبط با این سیاست ها باید نوشته شود و در بخشی هم باید جرم انگاری صورت گیرد.

محسنی اژه ای گفت : مردم شاهدند که در طول سالهای اخیر دستگاه قضایی در خصوص مخربان محیط زیست حساسیت داشته و به عنوان مدعی العموم وارد شده است و هر جایی هم که دستگاه ذیربط و سازمان محیط زیست شکایت کنند رسیدگی در اولویت قرار می گیرد.

وی افزود: در بسیاری از استانها هم پرونده ای در این خصوص باشد خود به خود به قاضی مخصوصی داده می شود.

همه دستگیر شدگان خبرنگار و رسانه‌ ای نیستند

سخنگوی قوه قضائیه گفت : همه افراد دستگیر شده اخیر، خبرنگار و رسانه ‌ای نیستند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ ای در پاسخ به سئوال خبرنگاری که درباره آخرین وضعیت خبرنگاران بازداشت شده پرسید؟ افزود: اطلاعات جدیدی در این خصوص ندارم اما باید بگویم که همه کسانی که (اخیرا) بازداشت شده اند رسانه ‌ای و خبرنگار نیستند.

وی با بیان اینکه گزارش اولیه برخی از پرونده های این افراد تکمیل شده است، گفت : دادسرا مشغول بررسی آن است تا آخرین بازپرسی ها را انجام دهد.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: اگر تحقیقات به اتمام برسد طوری که نیاز به تحقیق از دیگران نباشد پرونده برخی ها زودتر به دادگاه ارسال می شود.

محسنی اژه ای با بیان اینکه برخی از پرونده ها با یکدیگر مرتبط هستند، گفت : البته پرسیدم ، گفتند جدا کردن آن‌ها از یکدیگر میسر است و پس از تکمیل به دادگاه ارسال خواهد شد.

حمایت قوه قضائیه از فعالیت های سالم اقتصادی

سخنگوی قوه قضائیه گفت:‌ قوه قضائیه از هر نوع فعالیت سالم اقتصادی حمایت می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای افزود:‌ قوه قضائیه آمادگی دارد که از هر نوع فعالیت سالم اقتصادی، فعالان اقتصادی به خصوص در امر تولید و سرمایه گذاری حمایت جدی داشته باشد.

وی گفت: این قوه همچنین آمادگی دارد به بانک مرکزی برای ساماندهی موسسه ‌های پولی و اعتباری و به دولت به طور خاص در جهت رفاه و معیشت مردم کمک کند.

محسنی اژه ای افزود: مردم انتظار دارند با وعده‌هایی که دولت یازدهم به مردم داده است، پس از توافق گشایشی در کار روزمره‌ شان ایجاد شود.

وی گفت: قوه قضائیه وظیفه دارد در چارچوب قوانین کمک کند.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: بانک مرکزی، بانک ها و دولت ابتدا خودشان باید قدم نخست را بردارند و ما نیز کمک می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که معوقات بانکی بدهکاران چقدر کاهش یافته است گفت: اکنون آماری در دست ندارم و آخرین گزارش را از دادستان نگرفته ام اما تعدادی از معوقات بانکی را خود بانک ها براساس توافقی که با بدهکاران دارند استمهال کردند و معوقات شان پرداخت می شود.

محسنی اژه ای ادامه داد : تعداد معدودی از بدهکاران نیز بازداشت شدند.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه خود بانک ها باید در آینده، انضباط بیشتری داشته باشند گفت: برخی از وثیقه‌ها کافی نیست و درباره کارشناسی ها دقت بیشتری داشته باشند.

حفظ آرامش در کشور به نفع همه ماست

سخنگوی قوه قضائیه گفت :‌ همه باید برای آرامش کشور تلاش کنیم .

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید با گذشت 6 سال از فتنه 88 مشاهده می شود که برخی از محکومان فتنه در آستانه انتخابات جلساتی را برگزار می کنند که برخی از این جلسات مجوز دارند و برخی نیز ندارند اما در این جلسات از عملکرد فتنه‌گران دفاع می‌کنند آیا قوه قضائیه به این موضوع ورود پیدا کرده است یا خیر؟ افزود: همانطور که پیش از این گفتم همه باید برای آرامش تلاش کنیم و حفظ آرامش در کشور به نفع همه ماست.

وی ادامه داد: اگر کسی اهل فتنه بوده و اکنون نیز بخواهد فتنه گری کند و یا در حال فتنه گری است نباید به او اجازه چنین کاری را دهیم.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: وزارت کشور ، استانداری ها و فرمانداری ها نباید اجازه دهند و هیچ کدام از ما نباید اجازه چنین کاری را بدهیم.

وی افزود : قوه قضاییه به عنوان پیشگیری از وقوع جرم موضوع را دنبال می‌کند و اگر جایی هم لازم باشد تذکر خواهد داد.

محسنی اژه ای در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه عده ای گفته اند بعد از برجام ما نباید هر حرفی را زده و هر کاری را انجام دهیم زیرا ممکن است غربی ها تحریک شوند، گفت:‌ من نشنیده ام که کسی چنین حرفی را بیان کند اما اگر فردی این صحبت را انجام دهد صحیح نیست.

وی افزود : دشمنی که ما در 36 سال گذشته شناخته ‌ایم نشان از این دارد که هر کاری که بخواهد انجام می‌دهد و ما نباید ملاحظه آن‌ها را داشته باشیم.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره انتشار عکس های برخی خانم ها در فضای مجازی منتشر کرده است ، گفت : متاسفانه هرکسی که موبایل بدست دارد بسیاری از عکس‌ها و مطالب را برای گروه و افراد دیگر ارسال می‌کند که این خود می‌تواند موجب فساد دیگری شود.

وی افزود : این کار اقدام بسیار قبیح و زشتی بوده و در مواردی قانونگذار حکم مفسد‌فی‌الارض را برای آن داده است.

نگرانی ها درباره ربوده شدن مفقودان منا جدی است

سخنگوی قوه قضائیه گفت:‌ درباره ربوده شدن مفقودان فاجعه منا نگرانی جدی وجود دارد.

محسنی اژه ای در پاسخ به سئوال خبرنگاری که درباره آخرین وضعیت پرونده حادثه منا پرسید، افزود: اتفاق جدیدی در این پرونده رخ نداده است و وزارت امور خارجه موضوع را دنبال می کند و درصدد است آن را از طریق مقامات قضایی عربستان و کمیته مشترکی که در این خصوص تشکیل شده است پیگیری کند.

وی گفت: کسانی که در این خصوص شکایت دارند شعبه ویژه برای دریافت شکایات مفتوح است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: البته برخی موضوع ربوده شدن تعدادی از مفقودان و زنده بودن آنها را مطرح کردند که در این خصوص نگرانی جدی وجود دارد.

وی ادامه داد: باید وزارت امور خارجه با حساسیت و جدیت موضوع را پیگیری کند ، چرا که اگر چنین چیزی صحت داشته باشد موضوع کاملا فرق می‌کند و بحث تنها کوتاهی و تقصیر معمولی حکام و ضعف در تامین امنیت حجاج نخواهد بود.

وی افزود: البته مطرح کنندگان ربوده شدن برخی از مفقودان قرائن و شواهدی را نشان داده ‌اند که هم اکنون موضوع در حال بررسی است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده مدیران بانک‌های مسکن و صادرات در پرونده فساد بزرگ 3 هزار میلیاردی گفت: طبق آخرین اخباری که از این پرونده دارم رسیدگی به پرونده مدیران این بانک‌ها ادامه دارد و بعید می‌دانم حکم صادر شده باشد.

وی افزود: اگر رسیدگی به این پرونده به اتمام می رسید حتما به من خبر می دادند.

محسنی اژه ای در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه بابک زنجانی ادعا کرده است که وزیر نفت فعلی 5 میلیارد و شش میلیون یورو محموله نفتی فروخته است، گفت: همانطور که گفتم پرونده ‌ای در این خصوص در دستگاه قضایی تشکیل نشده و وزیر نفت نیز مورد بازجویی قرار نگرفته است.

وی افزود: البته درباره دستگاه های نظارتی اطلاعی ندارم.

گزارش نکردن 48 هزار سند تاریخی مفقودی ، خلاف است

سخنگوی قوه قضائیه گفت:‌ اگر تاکنون گم شدن 48 هزار سند تاریخی گزارش نشده باشد خودش جرم و تخلف دیگری است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید گفته می شود در دولت قبل 500 هزار استخدام غیرقانونی صورت گرفته همچنین معاون میراث فرهنگی اعلام کرده است 48 هزار سند تاریخی در دولت قبل گم شده است، آیا قوه قضاییه در این خصوص ورود پیدا کرده است، افزود : موضوع نخست ارتباطی به قوه قضائیه به معنای دادگستری ندارد و اگر هم کار خلاف قانونی صورت گرفته باید از مراجع ذیصلاح پیگیری شود که در دیوان عدالت اداری امکان بررسی وجود دارد.

وی گفت : درباره موضوع دوم نیز اگر چنین چیزی مطرح است حتماً باید به قوه قضائیه گزارش کنند تا دستگاه قضایی به عنوان مدعی‌العموم وارد شود.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: اگر تاکنون گزارش نداده ‌اند تخلف کرده اند و خود این گزارش ندادن ، یک نوع تخلف است.

وی گفت : اگر هم گزارش کرده اند موضوع را پیگیری کنند و بگویند که این تعداد اسناد ربوده شده است که در آن تاریخ گزارش کرده ایم و هنوز به نتیجه نرسیده است و سرنخی هم بدهند تا بتوانیم موضوع را دنبال کنیم.

محسنی اژه ای افزود: اگر چنین اطلاعی داشتند و تاکنون گزارش نکردند خود این کار خلاف است.

وی در ادامه به هفته بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج یکی از نهادهای پرخیر و برکت و یک یادگار ماندنی از حضرت امام خمینی(ره) است.

محسنی اژه ای ادامه داد: بسیج لشکر مخلص خداست و از مجموعه نهادهای پرثمر و کم‌هزینه نظام محسوب می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت : ان‌شاءالله همه بسیجی و در پیشبرد اهداف نظام‌ و انقلاب‌ تأثیرگذار باشیم.

محسنی اژه ای افزود : همچنین از فرمانده نیروی انتظامی که دستور دادند با جرایم مشهود برخورد جدی شود تشکر می کنم ، هرچند که جزو وظایف ذاتی این نیرو است.

وی با بیان اینکه درخواست ما این است که این موضوع قاطعانه استمرار داشته باشد و اینگونه نباشدکه یکی دو هفته اجرا و بعد رها شود ، گفت: هر کمکی هم لازم باشد انجام می دهیم.

نتوانستیم برای اشتغال زندانیان برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم

سخنگوی قوه قضائیه گفت:‌ نتوانستیم برای اشتغال زندانیان برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

محسنی اژه ای در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره فلسفه تشکیل بنیاد تعاون زندانیان پرسید، افزود: یکی از وظایف این بنیاد این است که به خانواده هایی که سرپرست آنها در زندان است و درآمدی ندارند ، کمک کند.

وی گفت: البته به تعداد قابل توجهی از زندانیان از طریق این بنیاد کمک می شود.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه البته این بنیاد به تنهایی نمی تواند شغل ایجاد کند، افزود: معتقدم باید سازمان زندان ها و بنیاد تعاون ترتیبی بدهند که زندانیان بیشتر بتوانند حرفه آموزی کنند و مشغول به کار باشند.

محسنی اژه ای با بیان اینکه آیا ما تاکنون برای این تعداد زندانی فکر اساسی کرده ایم یا خیر؟ گفت: زندانیان باید بخشی در داخل و بخشی نیز در بیرون مشغول به کار شوند.

وی گفت : اگر زندانی روزی 7ساعت کار کند از حالت رخوت و افسردگی نجات پیدا می کند و هم می تواند درآمد داشته باشد.

محسنی اژه ای افزود : اگر سوال این باشد که ما برای اشتغال زندانیان توانستیم برنامه ریزی صحیحی داشته باشیم ، جواب این سئوال منفی است.

وی ادامه داد : می توانیم از بخش خصوصی نیز برای اشتغال زندانیان و سرمایه گذاری در این خصوص استفاده کنیم.
بهروز ستاری(Orodism)
بهروز ستاری(Orodism)
عضو کارکشته انجمن
عضو کارکشته انجمن

تعداد پستها : 267
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 32

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة
» مردم نادان، تن به فرمانروایی می دهند که به شکل موروثی به قدرت رسیده است. بیاد داشته باشیم دموکراسی همواره بدنبال اندیشه برتر برای اداره امور است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی (پدر فلسفه اُرُدیسم)
»  هم آوایی و هم آهنگی بین نام فرزندان خوب است، اما این بهانه ای برای گزینش یک نام بد، برای فرزند تازه ما نیست. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» ارزش بستگان خود را بدانیم و یاورشان باشیم. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» آگاه، بر داشته های خود بیناست. استاد عالیقدر فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ
»  آدمیان هرگاه، پشتکار داشته اند، شگفتی ها آفریده اند. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی