Orodist Nevesht
آدرس های اینترنتی اُرُدیست نوشت اُرُدیست نوشت - در اینستاگرام

المواضيع الأخيرة
» فلسفه زندگی من
من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء أبريل 23, 2024 4:00 pm

» حکمت چیست؟ حکیم کیست؟
من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء أبريل 23, 2024 12:53 pm

» صفحاتی از «کتاب موفقیت آبی» در اینستاگرام زهرا دوستی
من طرف پریسا لشکری (ORODIST) الجمعة فبراير 17, 2023 4:12 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مجارستان The philosophy of Orodism in Hungary
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 11:03 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان The philosophy of Orodism in Bhutan
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 10:57 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا The philosophy of Orodism in Cuba
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:55 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو The philosophy of Orodism in Kosovo
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:52 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد The philosophy of Orodism in Sweden
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:44 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان The philosophy of Orodism in India
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 8:34 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان The philosophy of Orodism in Germany
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 8:21 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین The philosophy of Orodism in Ukraine
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 7:35 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 4:24 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا The philosophy of Orodism in United States of America (USA)
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 4:19 pm

» تا چیزی از دست ندهی، چیز دیگری بدست نخواهی آورد، این یک هنجار و قانون همیشگی است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 11:21 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان The philosophy of Orodism in Afghanistan
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 12:28 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه The philosophy of Orodism in France
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 9:06 pm

» بازتاب جهانی فلسفه اُرُدیسم Orodist Note
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 8:46 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران The philosophy of Orodism in Iran
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:44 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس The philosophy of Orodism in Switzerland
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:43 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:43 pm

أفضل 10 أعضاء في هذا الشهر
لا يوجد مستخدم

كساني كه Online هستند
در مجموع 1 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان :: 1 روبوت الفهرسة في محركات البحث

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 79 و در تاريخ الخميس ديسمبر 20, 2012 2:08 am بوده است.
تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه

+3
بهروز ستاری(Orodism)
عسل وحیدی (ORODIST)
ژاله گلستان (ORODIST)
7 مشترك

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه Empty ((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه

پست من طرف ژاله گلستان (ORODIST) الخميس فبراير 18, 2021 8:06 pm

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه Doopsi-6
red: اختصاصی کانال اُرُدیست نوشت: ((قلب کوهدامن از تپش ایستاد))

تاریخ معاصر افغانستان گواه و شاهد ترور بسیاری از شخصیت های مهم و محبوب این کشور بوده است. تروریست ها بارها دیدگان مردم این سرزمین را لبریز از اشک نموده اند.
خبر ترور دردناک شخصیت نجیب و محبوبی همچون اسلام الدین شیرپادشاه، قلب همه آزادگان را بدرد آورده است.
«اسلام‌الدین شیر پادشاه» رئیس شورای کوهدامن حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان ((از دوستداران فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی و فلسفه اُرُدیسم)) را هنگامیکه که او با فرزند کوچکش بدون محافظ در بازارچه نزدیک یک پمپ بنزین حرکت می کرده است مورد سوء قصد قرار می دهند. گفته می شود تروریست ها از داخل یک ماشین به سوی او تیراندازی می کنند.
شهید شیرپادشاه تا شفاخانه بهوش بوده اما پس از آن به کما می رود ... مردم دهها هزار سی سی خون می دهند تا شیرپادشاه برخیزد اما خونریزی در ناحیه جگر مانع می شود و او فردای روز ترور در شفاخانه به شهادت می رسد و قلب هزاران هزار از دوستدارانش خون می شود و باز اشک هاست که سرازیر می شوند.
حاجی آرین پور از جمله دوستان نزدیک شهید شیرپادشاه می گوید:  ((در کوهسار کوهدامن دیگر انسان مثل «حاجی شیر پادشاه» نیاید حتی از کابل تا کوه سپبد و قله شمشاد و از کابل تا  آمودریا و پامیر هم دیگر فکر نکنم که انسان به مثل او پیدا شود.))

-------------------------------------------------------------------------

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه Doopsi-7

اُرُدیست نوشت:
ترور یکی از دوستداران فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

حاجی اسلام‌الدین شیر پادشاه رئیس شورای کوهدامن حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و یکی از دوستداران فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی در شمال  شهر کابل، دهکده  دکو، باریک راهء کوهسار، کوهدامن زمین  مورد سوء قصد قرار گرفته و به شهادت رسید.
که روح شان شاد و نام شان جاوید باد!
حاجی آرین پور از جملهء دوستان نزدیک الحاج  شیرپادشاه سروری می گوید: ((حاجی اسلام‌الدین سروری مشهور به شیر پادشاه یا رئیس شیر، یک انسان  آگاه، عیار و شایستهء بود. با ایشان بارها درباره شخصیت های مهم تاریخ و اندیشه همچون گئورگ ویلهلم فریدریش هگل، ارنستو چه گِوارا، کارل مارکس و مائو زِدونگ و خیلی های دیگر صحبت می کردیم ولی بیشتر از همه حکیم ارد بزرگ را دوست داشت و حکیم فردوسی و مولانا را...  همیشه که من می دیدم  شان  در دهلیز ‌و یا راه پله های خانه شان که ۵ طبقه دارد و یا در بین باغ بزرگ و تاکستان های انگورشان (در شمال کابل)... در حین حرکت، ابیاتی از کتاب شاهنامه حکیم فردوسی توسی و یا ابیاتی از مثنوی مولانا را زمزمه می کرد که من می شنیدم و همچنین یک سخن خیلی  مهم و پر معنی از فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ را  نیز به  تکرار یا طور مکرر زمزمه می کرد که :  ( وا ی بر آن  مردمی که قهرمان شان بزدل است.)  و در اصل  این سخن حکیم ارد بزرگ چنین بوده:  «چه بیچاره اند مردمی که ، قهرمانشان بزدل است.» ولی شیر پادشاه چنان می گفت و آخرین سخن اینکه : براستی او از جملهء آزادگان  و  یک مبارز  واقعی منحصر بفرد عصر خودش بود که یاد و خاطره اش گرامی باد! ))

⬛ «اُرُدیست نوشت» تلاش دارد اطلاعات بیشتری درباره شهید اسلام‌الدین شیر پادشاه رئیس شورای کوهدامن حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان برای خوانندگان خود تهیه کند. که به محض آماده شدن تقدیم می گردد.

سرچشمه مطالب بالا:
کانال تلگرامی «اُرُدیست نوشت» :

https://t.me/orodistnote/584
https://t.me/orodistnote/594
https://t.me/orodistnote/596
ژاله گلستان (ORODIST)
ژاله گلستان (ORODIST)
آموزگار انجمن
آموزگار انجمن

تعداد پستها : 1001
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 167
آدرس پستي : تهران / پاسداران / سه راه ضرابخانه

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه Empty رد: ((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه

پست من طرف عسل وحیدی (ORODIST) الثلاثاء مارس 16, 2021 6:53 pm

بگذار تا بگرییم چون ابر در بهاران

کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه Photo_12
عسل وحیدی (ORODIST)
عسل وحیدی (ORODIST)
عضو کارکشته انجمن
عضو کارکشته انجمن

تعداد پستها : 230
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 48
آدرس پستي : بیرجند

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه Empty رد: ((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه

پست من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء مارس 16, 2021 7:10 pm

چرا یاران فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ و ما اُرُدیست ها در افغانستان یک به یک شهید می شوند
مردان نیک و بلندآوازه ای همچون احمدشاه مسعود ، مارشال محمد قسیم فهیم و... و اینک بزرگمردی همچون (((اسلام‌الدین شیر پادشاه)))
خواندن این خبر جگر ما را هم سوزاند

باید از این بزرگان بسیار نوشت و گفت که هر یک چراغ راه نسل های آینده هستند.

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه 10345610
بهروز ستاری(Orodism)
بهروز ستاری(Orodism)
عضو کارکشته انجمن
عضو کارکشته انجمن

تعداد پستها : 267
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 32

پست من طرف سعیده خردمند الثلاثاء مارس 16, 2021 7:19 pm

تروریست ها تنها بر جگر شهید عزیز اسلام الدین شیر پادشاه شلیک نکردند آنها جگر همه اُرُدیست های جهان را نشانه رفتند به آن ناکسان باید گفت مردی بی سلاح را ترور کردید و فکر کردید که شجاع هستید ای نامردمان شما قلب انسانیت را از تپش انداختید ... امید داریم که عذابی هولناک در انتظار شما باشد.

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه 17352410
شهید عزیز، قسم به روح پاکت، راحت ادامه خواهد داشت...
زنده باد عشق به گیتی، انسانیت و آزادی
زنده باد فلسفه اُرُدیسم و همه اُردیست های جهان
سعیده خردمند
سعیده خردمند
یار دلسوز انجمن
یار دلسوز انجمن

تعداد پستها : 358
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 123

پست من طرف پریسا لشکری (ORODIST) الثلاثاء مارس 16, 2021 7:34 pm

سعیده خردمند (Orodism) نوشته است:تروریست ها تنها بر جگر شهید عزیز اسلام الدین شیر پادشاه شلیک نکردند آنها جگر همه اُرُدیست های جهان را نشانه رفتند به آن ناکسان باید گفت مردی بی سلاح را ترور کردید و فکر کردید که شجاع هستید ای نامردمان شما قلب انسانیت را از تپش انداختید ... امید داریم که عذابی هولناک در انتظار شما باشد.

سعیده جان تروریست ها از همه ترسو تر هستند به قول فیلسوف محبوبمان حکیم اُرُد بزرگ:
(آدمیان خونریز، از همه ترسوتر هستند. )
ترور شجاعت نمی خواهد، ترور قلبی سیاه می طلبد که به یک انسان بی گناه رحم نمی کند و در برابر چشمان فرزندش او را به گلوله می بندند
پریسا لشکری (ORODIST)
پریسا لشکری (ORODIST)
یار دلسوز انجمن
یار دلسوز انجمن

تعداد پستها : 369
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 126
آدرس پستي : کلاردشت- خیابان گرکپس- خیابان 24 متری ( شهرک افشین) - خیابان نشاط

پست من طرف بهنام خلیلی (Orodism) الثلاثاء مارس 16, 2021 8:02 pm

درود بر همه دوستان
ابتدا لازم می دانم به خانواده آن شهید عزیز ، مرد اندیشه و سیاست «رییس شیر پادشاه» و همه مردم کوهدامن و حزب ملی اسلامی کشور افغانستان و همه اُرُدیست های جهان تسلیت عرض کنم.
هر روز جهان چنین انسانهای آگاه و والایی را به خود نمی بیند یک چنین بزرگانی نادر هستند، باید قدرشان را دانست و به روح بلندشان درود فرستاد.

شوربختانه کشور افغانستان این روزها بسیار نا امن شده است بسیاری از خبرنگاران و مجریان تلویزیون و فعالان اجتماعی ترور شده اند. و دایره ترور هر روز گسترده تر می شود و در این بین معلوم نیست آنهایی که در ارگ افغانستان نشسته اند به چه می اندیشند؟ و می خواهند چه کنند؟!.

وظیفه همه اُرُدیست ها و دوستداران شهید شیرپادشاه است که از او و خصلت های نیک او یاد کنند. باید تروریست ها بفهمند اگر یک چنین جنایتی را مرتکب می شوند از پس او هزار شیرپادشاه بر می خیزد و دودمان تروریست ها را بر باد می دهد. پس باید آگاهی داد. آگاهی بسیار مهم است به قول فیلسوف بزرگمان ، آگاهی تنها راه رسیدن به آزادی است.
بهنام خلیلی (Orodism)
بهنام خلیلی (Orodism)
یار دلسوز انجمن
یار دلسوز انجمن

تعداد پستها : 341
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 69

پست من طرف مهین (Orodist) الثلاثاء مارس 16, 2021 8:46 pm

سلام به همه سروران گرامیم

من از استاد گرامی آرین پور الفارسی درخواست کردم که از طرف همه ما اُرُدیست ها پیام تسلیتی خدمت خانواده آن شهید بسیار گرامی الحاج اسلام الدین شیرپادشاه تقدیم کنند. شخصا به برادر ایشان جناب آقای الحاج ضیاء کوهدامنی و فرزند آن شهید الحاج امید سروری تسلیت گفته ام. اما از استاد آرین پور الفارسی که شخصیت بسیار محترمی هستند خواهش کردم شخصا پیام تسلیت ما را ابلاغ نمایند امیدوارم این مراسم زودتر انجام شود و ما تصاویر آن را ببینیم.
من با نظراتی که فرمودید موافقم . هر کدام از شما گرامیان در این مورد مطلبی داشتید ؛ آن را بفرمایید تا در کانال تلگرام اُردیست نوشت منتشر شود.

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه 95540310

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه Auc_aa10

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه 13265910

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه 15899110

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه 10005810

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه 12670910

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه 73417810

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه 37390710

((قلب کوهدامن از تپش ایستاد)) ترور دردناک اسلام الدین شیرپادشاه Photo_11
مهین (Orodist)
مهین (Orodist)
یار دلسوز انجمن
یار دلسوز انجمن

تعداد پستها : 365
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 34

پست من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء مارس 16, 2021 10:36 pm

مهین (Orodist) نوشته است:سلام به همه سروران گرامیم

من از استاد گرامی آرین پور الفارسی درخواست کردم که از طرف همه ما اُرُدیست ها پیام تسلیتی خدمت خانواده آن شهید بسیار گرامی الحاج اسلام الدین شیرپادشاه تقدیم کنند. ...
خانم صابری سلام
کار بسیار خوبی کردید. از شما بخاطر زحمات شبانه روزی که در کانال تلگرامی اُرُدیست نوشت می کشید. متشکریم عشق
بهروز ستاری(Orodism)
بهروز ستاری(Orodism)
عضو کارکشته انجمن
عضو کارکشته انجمن

تعداد پستها : 267
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 32

بازگشت به بالاي صفحه