Orodist Nevesht
آدرس های اینترنتی اُرُدیست نوشت اُرُدیست نوشت - در اینستاگرام

المواضيع الأخيرة
» فلسفه زندگی من
من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء أبريل 23, 2024 4:00 pm

» حکمت چیست؟ حکیم کیست؟
من طرف بهروز ستاری(Orodism) الثلاثاء أبريل 23, 2024 12:53 pm

» صفحاتی از «کتاب موفقیت آبی» در اینستاگرام زهرا دوستی
من طرف پریسا لشکری (ORODIST) الجمعة فبراير 17, 2023 4:12 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مجارستان The philosophy of Orodism in Hungary
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 11:03 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان The philosophy of Orodism in Bhutan
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 10:57 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا The philosophy of Orodism in Cuba
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:55 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو The philosophy of Orodism in Kosovo
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:52 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد The philosophy of Orodism in Sweden
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 9:44 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان The philosophy of Orodism in India
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 8:34 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان The philosophy of Orodism in Germany
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 8:21 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین The philosophy of Orodism in Ukraine
من طرف سعیده خردمند الجمعة فبراير 18, 2022 7:35 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 4:24 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا The philosophy of Orodism in United States of America (USA)
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 4:19 pm

» تا چیزی از دست ندهی، چیز دیگری بدست نخواهی آورد، این یک هنجار و قانون همیشگی است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 11:21 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان The philosophy of Orodism in Afghanistan
من طرف سعیده خردمند السبت يناير 29, 2022 12:28 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه The philosophy of Orodism in France
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 9:06 pm

» بازتاب جهانی فلسفه اُرُدیسم Orodist Note
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 8:46 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران The philosophy of Orodism in Iran
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:44 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس The philosophy of Orodism in Switzerland
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:43 pm

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
من طرف ORODIST الأربعاء يناير 26, 2022 7:43 pm

أفضل 10 أعضاء في هذا الشهر
لا يوجد مستخدم

كساني كه Online هستند
در مجموع 5 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 5 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 79 و در تاريخ الخميس ديسمبر 20, 2012 2:08 am بوده است.
تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

برف سفید

برف سفید Empty برف سفید

پست من طرف فرزانه شیدا الخميس فبراير 25, 2010 11:54 pm

برف سفید R_ros-vinter_Tips_6900254x3
دراین روزهای پربرف وسفیدی که هرروز وهرروز دل آسون اشکهای سفیدش رو بارید تا دنیا بیشتر اشک نکاهش رو لمس واحساس کنه وبا دست زدن به برفش یادسردی خیلی چیزا در دنیای امروزی بیافته مثه سردی دلها ,سردی نگاها ,سردی دستها و سردی دنیا که حتی میشه توی روز افتابیش هم یهو یکی یه چیزی بگه, جوری رفتار کنه, کاری کنه که انگاری یه سطل آب یخ ریختن روی سرت وتو هرگز تو زندگیت هم معنای گرمی رودیگه یادت نیاد ومات ومبهوت بمونی که من چه بدی بهش کرده بودم جوابم این باشه ؟! که خب ازاین روزا من توی زندگیم زیاد داشتم با کسانی که همیشه اسم خودشون رو میزارن دوست
!

منم اروم به طرف پنجره ی بالکنم رفتم که جلوش یه گلدون مستطیلی بزرگه که تابستونا توش گلهای رنگارنگ میکاریم تا هم اینکه یه زیبائی به خونه ی خودمون بده هم به شهر برای رهگذرائی که از کوچه مون میگذرن و درزمستونای سنگین هم توش یه کیسه های گرد توری به دردودیوار کنارش آویزون میشه که غذای گنجگشک وپرنده توشه تا در برفهای سنگین نروژ گشنه نمونن وبرای پرنده های بزرگترهم بعضیا مثه من نون ودونه میریزن منم دیدم که پرنده های مشکی من که هرکدوم اسمی دارن نوک نارنجیم ,سینه خال خالی, نوک خاکستری,سیه فام هی میان ومیرن وهی منو از پشت دوتا شیشه , یک شیشه ی هال و دومی شیشه بالکن نگاه میکنن وگاها نوک میزنن که: یادت نره ما غذا نگرفتیم امروزها ... بااینکه خودم تااین ساعت روز هنوز صبحونه ای نخورده بودم طبق معمول همیشه نونشون رو خرد کردمو براشون بردم وریختم که دیدم همسایه روبروی ما که خانم مسنی هم هست با تقلا توی این سختی برای اینکه برف بالکنش رو توی حیاط خونه پائینی نریخته باشه وبالکنش رو هم از اینهمه برف که 4 روزه مداوم داره میباره وسرمای سختی هم تولید کرده نجات بده با یدونه خاک انداز پلاستکی ودستای سرخ شده داره هی نفس نفس میزنه وایناروو خالی میکنه صدا بهش نمیرسید ومنم باهاش آشنائی نداشتم نگاهی بهش کردم ودلم سخت براش سوخت و رفتم یه جا پراز آبجوش کردم واومدم ... با باز کردن شیشه ای که معمولا باز نمیکردم مقدار زیادی برف ریخت توی بالکنی که من مثه اتاق توش صندلی و فرش وهمه چی گذاشتم و بعد آبجوش رو بروی برفا ریختم و وکنار شیشه نه بخود شیشه که یهو سرده ومیترکه یا ترک میخوره روی اهناش که دورش بود رو هم با همین ابجوش از برف خالی کردم ومابقی برف لیز خورد ورفت پائین و دیگه جلو پنجره رو نگرفته بود, خانم همسایه که منظور منو فهمید خنده ای کرد وسری بکار خودش تکون داد ورفت اونم ابجوش اورد وبالکنش رو اینجوری از برف خالی کرد حالا مشکل دیگه ای بود واینکه برف توی لوله هائی که اب ازداخلش روونه چاه میشه هم یخ زده بود باز آبجوشی اوردم وبرای اینکه منظورمو بفهمه تمام لوله رواز بالا تا پایئن آبجوش ریختم وراه چاه رو هم که باز یخ زده بود با ابجوش باز کردم تا ابهائی که ریخته بودیم هم راه برای رفتن داشته باشن. اونم به خوشحالی اینکارو تکرار کرد ودیگه نه نفس نفس میزد نه دستاش یخ کرده بود فقط جالبتر این بود که ابهائی که اینور اونور ریخته بود باوجود جوش بودن در عرض دوثانیه یخ زد اما لااقل هم اون خانوم از زحمت بیهوده راحت شد و به کمر درد ودست درد بعدیم دچار نمیشه که با یه خاک انداز برف های سنگین رو پرت کنه کلی دورتر توی خیابون که حیاط همسایه هم پرتر نشه هم اینکه جا برای پرنده ها هم بیشتر شد ,هم دیگه با باز کردن پنجره کلی برف توی بالکنهامون نمیریخت خوب شاید امروز اینجوری روز نیکوکاری من بود که خدمتی از راه دور به خانومی بکنم که نمیدونست بااونهمه برف تنهائی چه کنه وتنها هم زندگی میکرد
روزای زمستونتون بهاری باشه وروزای برفی وسردتون گرم وشاد
اینم چند عکس زمستونی از نروژ و بگم این درختای پائینی یخ زده ها, برف روش نیست بلکه ازشبنم شبا یخ زده !

برف سفید 18422871
برف سفید 1259915706000_Sno640_2943572708x708r
فرزانه شیدا
فرزانه شیدا
آموزگار انجمن
آموزگار انجمن

تعداد پستها : 945
تعداد تشکرهای انجام شده از این کاربر : 164

http://fsheida.blogsky.com/

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه